Sekání travních ploch, náletů, prořezání a kácení stromů

Pěkně posekaný trávník je hezká podívaná, balzám na duši. V době vegetace sekáme okrasné trávníky v průměru 1x týdne a podle počasí udržujeme výšku trávníku 3-5 cm.

Našim zákazníkům nabízíme sekání zahrad (od 1,50Kč/m²), zahrádek, dvorků, luk a strání. Likvidaci přerostlé vegetace a náletů. Vysekáme i špatně dostupný terén a neudržované zahrady (od 5,Kč/m²), Možnost provést i sečení s mulčováním, kdy je posekaná tráva tlakem vpravena zpět do trávníku a působí jako přírodní hnojivo. Pokud nemáte vlastní kompost, zajistíme odvoz trávy a odpadu, při větším množství přistavíme kontejner. Cena se vždy stanoví dle konkrétní činnosti při návštěvě u zákazníka, vzdálenosti a jestli se jedná o jednorázovou, nebo pravidelnou údržbu.

Vertikutace

Vertikutace, provzdušnění je podstatná a nedílná součást údržby všech trávníků. Odumřelé části rostlin, zbytky pokosené trávy, plevel a mech vytvoří během vegetačního období ve Vašem trávníku nepropustnou vrstvu (travní plsť). Tato vrstva může být i několik centimetrů silná, zabraňuje výměně vzduchu, přístupu živin, vody a světla do půdy. Trávník důsledkem toho v suchých obdobích rychle vysychá. Travní plsť vytváří také příznivé podmínky pro tvorbu plísní a houbových onemocnění. Proto nabízíme našim zákazníkům jarní a podzimní vertikutaci, abychom uvedeným problémům předešli.

Jarní vertikutace, provádíme za účelem prořezání travního drnu, pro lepší odnožování, odstranění mechu. Pokud je trávník v dobré kondici a jsou příznivé klimatické podmínky, případne je-li to nutné, není problém dělat vertikutaci kdykoliv v průběhu roku. Cena se pohybuje v rozmezí 4-7,-Kč/ m² dle vzdálenosti, terénu, přístupu a stavu trávníku. Cena včetně úklidu, odvoz a likvidace dohodou.

Podzimní vertikutace, neboli učesání trávníku před zimním obdobím. Cena se pohybuje v rozmezí 2-5,-Kč/ m² dle vzdálenosti, terénu, přístupu a stavu trávníku.

Po vertikutaci, dle dohody a přání zákazníka dodáme a aplikujeme trávníkové hnojivo, případně osivo (aplikace zdarma). Používáme pouze dlouhodobá hnojiva speciálně vyvinuté pro trávník. Trávník tak dostává ve správnou dobu potřebné dávky živin, nedochází ke skokovým efektům a v případě přehnojení nehrozí spálení travních ploch. Oproti průmyslovým hnojivům, kde interval hnojení je 14 dní, dlouhodobá hnojiva aplikujeme pouze 2x až 3x za sezonu. Viz naše nabídka hnojiv a osiv.

Další nabízené služby zákazníkům:

  • Sekání travních ploch, jednorázová i pravidelná údržba
  • Sekání trávy rotační sekačkou, traktorem
  • Sekání křovinořezem, vysoká tráva a špatně přístupná místa
  • Práce s plotostřihem, úprava živého plotu
  • Kácení a prořezávání stromů, likvidace odpadu